Trening z Xenią Lipiec

Czytanie treści strony dostępne.
Trening z Xenią Lipiec
W sobotnie popołudnie na korcie tenisowym przy ul. Leśnej odbył się pokazowy trening tenisa ziemnego z udziałem reprezentantki Polski do lat 18 Xeni Lipiec

Xenia Lipiec urodziła się w 2004 roku. Jak można przeczytać na jej oficjalnej stronie internetowej, tenisem zainteresowała się w wieku siedmiu lat. Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić w 2012 i 2013 roku, wygrywając w kilku turniejach w kategorii do lat 9 w Polsce i Czechach. W 2014 roku zdobyła I miejsce w turnieju Teekane w kategorii do lat 10 oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 10. Rok później uplasowała się na III pozycji w Turnieju Masters w Turcji w kategorii do lat 11. W 2016 roku dotarła do ćwierćfinału turnieju w Dealery Beach w USA w kategorii do lat 14. Swoje umiejętności potwierdziła też m. in. w Rydze, gdzie zdobyła I miejsce w singlu oraz w Estonii, plasując się tam na I miejscu w singlu i deblu w turnieju międzynarodowym. W tym samym roku zdobywała również czołowe miejsca na zwodach w Polsce. Startowała też w dwóch turniejach ITF juniorek w RPA. Dotarła tam  do ćwierćfinału w singlu i finału w grze podwójnej. Zawodniczka podczas wspólnego treningu zdradziła tajniki zagrań w tenisie ziemnym. Trenerem i opiekunem Xeni jest jej mama Patrycja Bandurowska. Po wspólnych zmaganiach wszyscy udali się na ognisko, gdzie posilili się kiełbasami i napojami. Reprezentantka Polski przybyła do miejscowości na zaproszenie członków Letniej Akademii Tenisa Ziemnego w Koszęcinie. Szczególne podziękowania dla trenera Michała Staszyńskiego za zorganizowanie spotkania.

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe