Nieodpłatna pomoc prawna

Czytanie treści strony dostępne.

Rok 2021

Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2021 roku zostaje wznowiona działalność stacjonarnych punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wykaz dyżurów:

PONIEDZIAŁEK

08:30 - 12:30

Koszęcin

Urząd Gminy Koszęcin

ul. Powstańców Śl. 10

42-286 Koszęcin

Pokój nr 16

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego prowadzona przez organizację pozarządową

ŚRODA

11:00 - 15:00

Koszęcin

Urząd Gminy Koszęcin

ul. Powstańców Śl. 10

42-286 Koszęcin

Pokój nr 16

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzona przez radców prawnych

ZAPISY:

telefon: 530 119 072
email: wso@lubliniec.starostwo.gov.pl 

 

Wszelkie informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego dla Mieszkańców Koszęcina znajdziecie Państwo na stronie Starostwa Powiatowego w Lublińcu: https://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/nieodplatna-pomoc-prawna-r148.html

Informacje o dyżurach i dostępności są na bieżąco aktualizowane.

Dodatkowo prezentujemy w załącznikach karty informacyjne dotyczące różnych sytuacji kryzysowych, które mogą się zdarzyć.

 

Rok 2020

"W związku dynamicznie rozwijającym się zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem COVID-19, w celu przeciwdziałaniu zagrożeniom, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych (DZ.U.2020 r., poz. 374) informujemy, że osobiste udzielanie porad w  punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu lublinieckiego zostaje z dniem dzisiejszym, tj. 13 marca 2020 roku zawieszone do odwołania.

Informujemy również, że w związku z zaistniałą sytuacją możliwe jest telefoniczne lub mailowe udzielenie porady.

W celu skorzystania z porady telefonicznej lub mailowej należy pobrać zgłoszenie porady na odległość (załącznik), wypełnić i osobiście podpisać. Skan zgłoszenia należy przesłać do wybranego prawnika, przypisanego do gminy Koszęcin.

Organizatorem nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego dla każdej z gmin Powiatu Lublinieckiego jest Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

Zapisy e-mailem: wso@lubliniec.starostwo.gov.pl 

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie- adwokat, mediator- Anna Kweczka -Janeczek
Nieodpłatna pomoc prawna - adwokat Andrzej Strączyński

Wszelkie szczegóły znajdują się w załącznikach poniżej"

 

Załączniki


Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe